Slider

Tepper & Dominiak - Fizjoterapia w Toruniu

O nas

Gabinet

Gabinet Tepper Fizjoterapia działa w Przystani Toruń przy ul. Popiełuszki od października 2018r. Założycielem jest mgr fizjoterapii Adam Tepper.
Zajmujemy się problemami, takimi jak bóle kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego oraz szyjnego, przebyty zabieg endoprotezoplastyki stawów, wszelkie kontuzje (staw skokowy, kolanowy, ramienny, barkowo – obojczykowy i inne), problemy mięśniowo – powięziowe.
Podchodzimy do rehabilitacji całościowo co znaczy, że dbamy o wszystkie aspekty poprawiające jakość życia ludzi, których dotknął problem związany z bólem. Podczas każdej pierwszej sesji i dokładnym zbadaniu uświadamiamy pacjenta z czym tak naprawdę jest problem, jak się go pozbyć oraz co zrobić aby problem w przyszłości nie powrócił. Każdy pacjent zostaje wówczas odpowiednio poinstruowany, dobierany jest odpowiedni zestaw ćwiczeń. Wykonywanie zadanych ćwiczeń stanowi gwarant dobrej współpracy na linii terapeuta pacjent, ta z kolei przyczyni się do szybkiego pozbycia się dolegliwości bólowych.

Fizjoterapeuci

 • Adrian Dominiak

  Magister fizjoterapii, numer wykonywania zawodu: 55733

  Absolwent Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Doświadczenie zawodowe oparte na pracy w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku. Adrian pracuje metodami powięziowymi  Anatomy Trains, terapią FDM oraz technikami Terapii Manualnej.

  Fizjoterapia to zdecydowanie jego pasja. Cały czas dąży do nieustannego rozwoju i poszerzania swojej wiedzy, by jak najskuteczniej pomagać swoim pacjentom. 

  Ukończone szkolenia:

  • NeuroKinetic Therapy – Poziom 1 (terapia nerwowo-mięśniowa)
  • Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych z diagnostyką funkcjonalną narządu ruchu
  • Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty
  • Suche igłowanie – ujęcie kliniczne                                               cena wizyty 120zł

Pierwsza wizyta

pierwsza-wizyta

Podczas pierwszej wizyty zostaną państwo poproszeni o podanie danych do dokumentacji medycznej stanowiącej podstawę do budowania historii wizyt, po to aby ułatwić prace fizjoterapeucie oraz być z pacjentem w stałym kontakcie.

Następnie przechodzimy do wywiadu z pacjentem na temat konkretnej dolegliwości oraz badania szczegółowego aby określić z jakim dokładnie problemem mamy do czynienia. Ustalamy jak będzie wyglądało leczenie i czego będziemy od pacjenta wymagali w okresie współpracy prowadzącej do poprawy stanu zdrowia.

Jeżeli w przeszłości były wykonywane badania radiologiczne (RTG, USG, Rezonans Magnetyczny, Tomograf Komputerowy) prosimy pacjenta o zabranie badań ze sobą na pierwszą wizytę.

Na każdą wizytę prosimy pacjenta o zabranie krótkich spodenek oraz koszulki i ręcznika.

W przypadku dolegliwości bólowych obręczy barkowej prosimy pacjentki o taki ubiór aby w najmniejszym stopniu przeszkadzał terapeucie w dostępie do problematycznego miejsca (top sportowy)

Jak leczymy?

Spośród wielu technik prowadzących do poprawy stanu zdrowia, podczas jednej sesji terapeutycznej wykorzystujemy dla pacjenta jedną lub dwie. Użycie wszystkich technik na raz nie czyni zabiegu ani bardziej profesjonalnym, ani bardziej skutecznym. Przeciwnie szerokie stosownie różnorodnych technik nie przynosi oczekiwanych efektów. Zdecydowanie lepsze wyniki leczenia zapewnia stosowanie jednej, konkretnie ukierunkowanej na problem techniki. Optymalny czas jednej sesji – do 45min. Tyle wystarczy, by organizm zareagował na nasze działanie. W zależności od indywidualnych potrzeb sesja może trwać nawet krócej. Poprawa stanu zdrowia nie wymaga długiej sesji, ale właściwie dobranego działania.

W naszym warsztacie pracy wykorzystujemy między innymi:

1. Terapia manualna

Terapia manualna

Najogólniej ujmując jest to wszystko co terapeuta wykonuje swoimi rękami (manus – ręka, dłoń). Określenie to jednak pozyskało szczegółowe znaczenie i odnosi się bardziej do samego stawu. Zatem wszelkie działania na stawach człowieka określa się mianem terapii manualnej gdzie wykorzystujemy różne techniki wpływające na zmianę zakresu i jakości ruchu. Najczęściej używamy jej wtedy gdy ruchu w stawie jest za mało i musimy przywrócić jego odpowiedni zakres. Odpowiedni zakres ruchomości zaś gwarantuje sprawne bezbolesne funkcjonowanie naszego ciała.

2. Suche igłowanie

Suche igłowanie

Technika rozluźnienia mięśniowo – powięziowego w której używa się cieniutkich igieł rzędu 0,25 – 0,35mm średnicy i różnej długości w zależności od okolicy jaką igłujemy. Wbijając igłę terapeuta szuka tzw. punktów spustowych, które w uproszczeniu stanowią najbardziej wrażliwy na dotyk punkt na przebiegu mięśnia. Podczas igłowania pacjent doznaje uczucia „rozpierania w mięśniu”, przenikającego ciepła lub tez może pojawić się lekki skurcz – wszystkie te reakcje są normalną odpowiedzią na igłowanie i właśnie dzięki tym reakcjom jest to skuteczna technika. Nie jest to mocno bolesne, często mocny ucisk na spięty mięsień palcem jest w stanie wywołać większy ból😉 Techniki tej używamy w przypadku gdy chcemy obniżyć napięcie mięśniowe spowodowane np. codziennymi przeciążeniami wynikającymi z charakteru wykonywanej pracy czy przeciążeniami wynikającymi z treningu sportowego.

3. FDM

FDM

Fascial Distorsion Model, jest metodą terapii manualnej stworzoną w latach 90-tych przez osteopatę dr Stephena Typaldosa. Zauważył on ogromny udział powięzi w powstawaniu urazów. Powięź jest to cienka warstwa tkanki łącznej oplatającej mięsnie. Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego napięcia mięśni w naszym ciele. Wg modelu FDM wyróżniamy 6 typów odkształceń powięzi, charakteryzujących się określonymi objawami jak i gestykulacją ze strony pacjenta. Na podstawie wywiadu i opisu dolegliwości, terapeuta jest w stanie stwierdzić, z którym rodzajem dystorsji mierzy się pacjent oraz gdzie zlokalizowany jest problem. Metoda ta świetnie sprawdza się w przypadku urazów zarówno w ostrej jak i przewlekłej fazie gojenia. I choć FDM uznawany jest za terapię bolesną dla pacjenta, pozwala szybko i skutecznie przywrócić sprawność uszkodzonej części ciała.

4. Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny

Większości z nas taki termin obił się o uszy.
Trening tego typu stosujemy chcąc poprawić to co w naszym ciele nie pracuje prawidłowo, co jest za słabe lub ograniczone ruchowo. Na podstawie specjalistycznych testów wychwytujemy najsłabsze ogniwa naszego ciała, a następnie układamy indywidualny dla każdego pacjenta zestaw ćwiczeń korygujących. Odpowiednia ruchomość i stabilność naszego ciała jaką możemy osiągnąć treningiem funkcjonalnym stanowi świetną profilaktykę przeciwbólową aparatu ruchowego oraz bazę do uprawiania sportu zarówno amatorskiego jak i wyczynowego.

6. Kinesiotaping

Kinesiotaping

Polega na użyciu specjalistycznych taśm rozciąganych na długość i naklejanych bezpośrednio na skórę człowieka. W związku z integralnością powięzi na która działają taśmy z układem mięśniowym, kinesiotaping wpływa na odciążenie mięśnia oraz poprawę krążenia w oklejonej okolicy. Stanowi uzupełnienie prowadzonej terapii mięśniowo – powięziowej. Stosuje się ponadto aplikacje stabilizujące stawy oraz aplikacje drenujące obrzęki.

SKF 2433
SKF 2556
SKF 2610
SKF 2477
SKF 2514
SKF 2565
SKF 2536
SKF 2646

Skontaktuj się z nami

ul.Popiełuszki 1, Toruń

530 820 716

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie prawa zastrzeżone Tepper Fizjoterapia© 2018-2021